Modny ogród - trendy ogrodowe 2022

Modny ogród przydomowy to nie tylko oaza spokoju zdominowana przez dziesiątki różnych gatunków roślin. To również tętniąca życiem przestrzeń wśród której znajdziemy takie atrakcje jak plac zabaw, ogrodowe SPA, strefę relaksu wyznaczoną przez modne meble czy choćby altanki na grilla/ognisko. W niniejszym artykule skupimy się na tej drugiej części, a więc architekturze ogrodowej oraz tych elementach wyposażenia, które czynią z ogrodu wygodną przestrzeń do odpoczynku oraz zabawy.

Trendy ogrodowe 2023

 • Baseny drewniane

  o zaletach posiadania basenu ogrodowego nie będziemy pisać, bo są one oczywiste. Warto jednak zaznaczyć w tym miejscu, że w 2022 roku do głosu dochodzą naturalne, drewniane baseny, które idealnie wkomponowują się w każdą przestrzeń ogrodową. Tego typu baseny nie dość, że wyglądają naturalnie to są znacznie prostsze i tańsze w montażu niż baseny wpuszczane w ziemię. Nie trzeba w tym przypadku wykonywać żadnych, skomplikowanych prac ziemnych. Wystarczy prosta wylewka lub dowolne wypoziomowane, twarde podłoże i basen będzie zamontowany nawet w 1 dzień. Ilość różnych modeli z pewnością pozwoli wybrać idealny dla siebie. W ofercie Wiatex znajdziecie Państwo baseny o średnicy 4 metrów, ale również duże baseny ponad 40m2.

baseny ogrodowe - zalety

 • Sauny fińskie zewnętrzne

  do niedawna były poza zasięgiem znacznej większości społeczeństwa – dziś kosztują tyle co kilkunastoletnie auto. Ceny saun zewnętrznych zaczynają się bowiem od 18.000 zł. Posiadając saunę w ogrodzie zyskuje się przede wszystkim miejsce odpoczynku i relaksu, ale również miejsce , w którym wzmocnimy odporność organizmu. Sauny poprawiają również krążenie krwi oraz łagodzą wszelkiego rodzaju napięcia mięśni i zapalenia. W 2022 roku sauna ogrodowa jest ciekawą propozycją na aranżację własnego ogrodu przydomowego.

 

sauna zewnętrzna ogrodowa

 

 • Domki ogrodowe metalowe

  tak, to nie żart! W 2022 roku modne są domki ogrodowe wykonane z metalu. Pełnią funkcję składziku na narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy oraz przechowalnie tego, czego nie pomieścimy w domu. Warto zaznaczyć, że po dostawieniu zadaszonego przedsionka domki diametralnie zmieniają swój wygląd i stają się eksluzywną przestrzenią biesiadną, w której chętnie spędzimy czas z bliskimi. Co ciekawe tego typu domki posiadają aż 20 lat gwarancji i są zabezpieczone wzmocnionym ocynkiem ogniowym. Domki są niezwykle proste w montażu. Wystarczy wkrętarka, 2 osoby i nożyk do otwierania kartonów. Naszym zdaniem absolutny HIT sezonu 2022.

 

domek ogrodowy stalowy

 

 • Nowoczesne domki drewniane

  domki ogrodowe z drewna cieszą się niezmienną popularnością wśród właścicieli przydomowych ogrodów od wielu, wielu lat. Obecnie dostrzec we wzornictwie można jednak pewną nowość, otóż niewielkich rozmiarów domki ogrodowe coraz częściej występują w wersji z dużymi przeszkleniami. Tego typu projekty są bardzo popularne na całym świecie i wydaje się, że również w Polsce staną się niezwykle modne. Domki przeszklone mogą pełnić rolę przydomowego biura, luksusowego domku dla gości czy choćby spełniać swoje tradycyjne przeznaczenie ogrodowe.

 

domek przeszklony - biuro ogrodowe

 • Luksusowe meble ogrodowe

  jeśli chodzi o meble ogrodowe niezmienną popularnością cieszy się drewno. Warto jednak podkreślić coraz większą rolę aluminium, a więc lekkiego metalu, odpornego na korozję i niezwykle trwałego. Oczywiście meble aluminiowe ze względu na swoje właściwości surowca są nieco droższe niż meble wykonane z innych materiałów, jednak biorąc pod uwagę trwałość, nowoczesny wygląd i lekkość konstrukcji wydaje się, że będą modne przez wiele lat. W 2022 roku godne uwagi będą luksusowe zestawy ogrodowe/tarasowe.

 

eksluzywne meble do ogrodu

 

 • Paleniska z rusztem

  paleniska ogrodowe już od jakiegoś czasu podbijają serca właścicieli ogrodów. W tym roku modne będą paleniska przenośne wykonane ze stali. Można je ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie, a także zabrać ze sobą na wakacje pod kemping. Paleniska mogą pełnić funkcję 2 w 1. Być efektownym źródłem światła w postaci ogrodowego ogniska, ale po dołożeniu rusztu mogą szybko zamienić się w efektywnego i efektownego grilla.

 

paleniska tarasowe

 

Powyższe elementy wyposażenia to trendy ogrodowe 2022, które sprawią, że uzyskasz modny ogród. Wszystkie powyższe produkty są do nabycia u naszych przedstawicieli. Ze względu na to, iż są to najczęściej produkty wymagające doradztwa przed dokonaniem zakupu, wyłączyliśmy możliwość zakupu przez sklep ONLINE. W celu złożenia zamówienia prosimy o KONTAKT z naszymi przedstawicielami.

Zapraszamy do kontaktu