Wiaty Bydgoszcz

Producent carportów

Wiaty garażowe Bydgoszcz

Wiaty garażowe / Carporty / Wiaty

Wiaty garażowe zwane inaczej carportami stanowią niezbędny element wyposażenia ogrodu, w sytuacji, gdy w bryle budynku nie uwzględniono garażu. Wiaty samochodowe nie tylko chronią nasze auta przed śniegiem, gradem czy promieniowaniem, ale są też ważnym czynnikiem wpływającym na architekturę ogrodową. W ostatnim czasie, gdy w Polsce jest coraz więcej huraganów i zmienia się klimat, wiata garażowa chroni auto przed fruwającymi w powietrzu gałęziami lub różnego rodzaju przedmiotami. Wiaty garażowe oferowane przez firmę Wiatex z Bydgoszczy charakteryzują się solidną konstrukcją wykonywaną z sezonowanego drewna świerkowego KVH i wilgotności poniżej 15%. Jest to najlepszy materiał na wiatę garażową (nie stosujemy tańszej sosny czy litego drewna). Istnieje możliwość zaprojektowania wiaty według własnych potrzeb.

Klientów z Bydgoszczy i okolic zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Chętnie spotkamy się na miejscu inwestycji lub doradzimy Państwu telefonicznie najlepsze rozwiązanie. Kontakt pod nr telefonu 503 105 773.

MONTAŻ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
Poza nową kolekcją, gdzie możliwy jest samodzielny montaż, reszta wiat w cenie zawiera autoryzowany montaż przez ekipę WIATEX. 

Nowa kolekcja z możliwością samodzielnego montażu

Carporty z autoryzowanym montażem W CENIE WIATY

Wiaty stalowe

Wiaty garażowe Bydgoszcz

Kompleksowo wykonujemy inwestycje przede wszystkim na terenie Bydgoszczy i okolic, ale także realizujemy projekty na terenie całej Polski. Nasze carporty są wykonywane z wysokiej jakości drewna konstrukcyjnego, dzięki czemu wiata garażowa przetrwa wiele lat w nienagannym stanie. Wiaty posiadają szereg zalet i są coraz bardziej popularne w naszym kraju, również jako wiaty fotowoltaiczne.

Do głównych zalet carportów należą:

 • Brak konieczności załatwienia pozwolenia na budowę
 • Idealne na małe działki
 • Szybko się je montuje
 • Ochraniają nie tylko przed śniegiem i deszczem, ale gałęziami, wiatrem etc.
 • Są tańsze niż garaże
 • Produkty ekologiczne
 • Łatwo je pomalować na dowolny kolor z palety RAL

Produkcja wiat

Specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji oraz montażu wiat garażowych. Posiadamy jednak w swoim portfolio również inne elementy architektury takie jak wiaty śmietnikowe, palarnie, wiaty rowerowe, zadaszenia tarasów czy altany ogrodowe. Coraz więcej inwestorów rezygnuje z konstrukcji stalowych na rzecz wiat drewnianych, które dłużej utrzymują walory estetyczne i nie rdzewieją (pod warunkiem, że się je prawidłowo zaimpregnuje).

W swojej ofercie posiadamy wiaty jednostanowiskowe, dwustanowiskowe oraz wielostanowiskowe (tak zwane modułowe). Klienci z Bydgoszczy i okolic mogą liczyć na bardziej zindywidualizowane projekty, bowiem sami jesteśmy z Bydgoszczy i zdecydowanie łatwiej wykonać taką inwestycje niż na drugim końcu Polski.

W przypadku wiat na indywidualne zamówienie należy jedynie wziąć pod uwagę termin, gdyż tego typu wiaty produkuje się nieco dłużej, podobnie jest z montażem.

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego konsultanta.

Najczęściej zadawane pytania o wiaty garażowe Bydgoszcz

Czy mogę zamówić wiatę bez montażu?

Oferujemy modele gotowe oraz indywidualne, a zatem są 2 wersje:

 1. Z transportem i montażem po stronie Wiatex
 2. Bez transportu i montażu (montaż na podstawie instrukcji obsługi)

Ile trwa realizacja projektu?

Cały proces od podpisania umowy, przez zabezpieczenie materiału, produkcję oraz montaż zwykle mieści się w przedziale 2-6 tygodni, jednak należy wziąć pod uwagę, że indywidualne projekty, które wymagają pracy projektanta mogą wydłużyć cały proces realizacji do 3 miesięcy. Najszybciej jesteśmy w stanie zamontować dla Państwa carporty od 1 do 8 z powyższej oferty.

Ile trwa montaż wiaty?

Dużo zależy od projektu. Wiaty garażowe od 1 do 8 są montowane w 1 dzień. Wiaty nieco bardziej rozbudowane lub na indywidualne zamówienie mogą być montowane 2-3 dni. Wiatę we Francji na 8 stanowisk (2 piętra po 4 stanowiska) montowaliśmy 7 dni i to jest do tej pory najdłuższy czas montażu.

Z jakiego drewna produkowane są carporty?

Do budowy wiat garażowych wykorzystujemy wysokiej jakości drewno konstrukcyjne BSH lub KVH. Nie stosujemy tańszych zamienników, drewna sosnowego etc.

Jaki jest teren działania firmy?

Wiatex realizuje projekty w całej Polsce, jednak najważniejszym dla nas rynkiem są inwestycje lokalne. Realizujemy projekty w takich miejscowościach jak Bydgoszcz, Toruń, Osielsko, Nakło nad Notecią, Szubin, Żnin, Świecie, Chełmno, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz

Dlaczego wiaty garażowe od Wiatex?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie i setki realizacji na koncie. Specjalizujemy się przede wszystkim w carportach
 • Gwarantujemy dobrą obsługę, klienci z Bydgoszczy i okolic mogą liczyć na wizję lokalną na miejscu inwestycji
 • Stosujemy najlepsze drewno konstrukcyjne, wykorzystywane również do budowy domów z drewna
 • W przypadku problemów z przyziemiem nie zostawiamy klienta samego i staramy się pomóc, aby wiata była zamontowana prawidłowo
 • Wykonujemy wiaty garażowe z dachem jednospadowym, dwuspadowym oraz kopertowym. Stosujemy różne pokrycia dachowe w zależności od preferencji klienta
 • Wiaty garażowe mają orynnowanie i kompleksową obróbkę blacharską. Stosujemy solidne kotwy.
 • Większość naszych projektów można rozbudować modułowo (połączyć szeregowo) w razie zwiększenia potrzeb parkingowych

Zapraszamy do kontaktu