Drewniane zadaszenia tarasów

Drewno, Poliwęglan

Zadaszenia tarasów drewniane

Zadaszenia tarasów, zabudowa tarasu, pergole tarasowe

Zadaszenie tarasu to ten element architektury ogrodowej, który umożliwia przebywanie na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Zadaszony taras  chroni przed warunkami atmosferycznymi takimi jak upały i deszcz, a przy rozstawieniu promienników umożliwia również korzystanie z tarasu w chłodniejsze dni jesienne. Konstrukcja zadaszenia pozwala nam również zachować czystość na tarasie: nie zbiera się woda, śnieg oraz liście.  Zadaszenie tarasu stanowi dodatkowa strefę wypoczynku, stawia się je szybko bez dodatkowych zezwoleń. Dobrze dobrane zadaszenie tarasu prezentuje się nowocześnie oraz sprawia, że zarówno taras jak i budynek wyglądają efektownie. Oferujemy kompleksową obsługę i szeroką gamę produktów – zabudowa tarasu, zadaszenie tarasu, pergole tarasowe.

Co wyróżnia naszą firmę

Wszystkie konstrukcje wykonane są z wysokiej klasy, suszonego drewna świerkowego KVH oraz drewna klejonego warstwowo BSH. Bardzo ważnym elementem w konstrukcji zadaszenia tarasu są krokwie, które ZAWSZE wykonane są z drewna klejonego BSH co gwarantuje nam, że z biegiem czasu, konstrukcja pozostanie nienaruszona a poliwęglan nie ulegnie uszkodzeniu. W przeciwieństwie do konkurencji, do budowy zadaszenia używamy wysokiej jakości poliwęglan komorowy, z dwustronną powłoką UV o grubości 16 mm!

Drewno konstrukcyjne KVH jest suszone komorowo do wilgotności około 15 % oraz czterostronnie strugane a jego krawędzie są fazowane. Jest to materiał, który wyróżnia się również sposobem produkcji. Jest cięte w taki sposób, aby nie zawierało w sobie rdzenia. Dzięki temu, drewno konstrukcyjne KVH jest mniej podatne na pęknięcia. Najczęściej występuje w 13 metrowych odcinkach. KVH jest drewnem łączonym wzdłużnie na mikrowczepy. 

Drewno BSH to drewno konstrukcyjne klejone warstwowo. Składa się z pojedynczych lamel, które najpierw łączone są po długości, a następnie pojedyncze lamele sklejane są ze sobą jedna na drugiej. Dzięki temu BSH może osiągać bardzo wielkie przekroje. Drewno to posiada wyższe klasy wytrzymałościowe a dobór odpowiedniej klasy jest w roli konstruktora, który na podstawie wyliczonej statyki wybiera również odpowiedni przekrój belki. Klejonka bo tak potocznie nazywamy ten rodzaj drewna, ze względu na możliwości wytrzymałościowe, trwałość oraz estetyczny wygląd, coraz częściej wykorzystywana jest w architekturze ogrodowej. 

Przykładowe realizacje

Pamiętaj! W przypadku zadaszeń tarasów bardzo rzadko można skorzystać z gotowego projektu i odwzorować go w 100% ze wszystkimi wymiarami i materiałami. Dostawiamy się do elewacji istniejącego obiektu, a każdy budynek ma inną konstrukcję oraz dodatkowe elementy mogące stanowić przeszkodę (oświetlenie, orynnowanie, anteny satelitarne etc). Dla nas to jednak żaden problem. Dostosujemy się do Twojego tarasu i elewacji uwzględniając każdy szczegół w projekcie.

Zadaszenia tarasów dla domów prywatnych

Produkujemy i montujemy zadaszenia tarasów dla domów jednorodzinnych. Posiadamy gotowe rozwiązania oraz wykonujemy indywidualne projekty. Nasi klienci otrzymują solidne zadaszenie tarasu na wiele lat użytkowania. Konstrukcje wykonywane są z najwyższej jakości drewna klejonego warstwowo BSH lub drewna świerkowego KVH. Dzięki temu, że jesteśmy producentem zadaszeń tarasów, możecie Państwo liczyć na dowolną aranżację ścian bocznych.

Drewniane zadaszenia tarasów od Wiatex to przede wszystkim:

  • pełna ochrona przed słońcem i opadami
  • solidne słupy 12×12
  • możliwość stworzenia indywidualnego projektu
  • systemy ukrytego montażu i estetyka wykonania
  • montaż przez wyspecjalizowaną ekipę montażową
zadaszenia tarasów Bydgoszcz
zadaszenia tarasów producent

Zadaszenia tarasów dla restauracji, hoteli, kawiarni

Poza produkcją zadaszeń dla klientów indywidualnych oferujemy również solidne zadaszenia tarasów drewniane dla firm oferujących usługi gastronomiczne. Tego typu zadaszenia zawsze są projektowane pod indywidualny wymiar danego lokalu. Dzięki tego typu zadaszeniom klienci lokalu mogą delektować się serwowanymi daniami i napojami nie martwiąc się o warunki pogodowe.

Dlaczego warto zamontować zadaszenie w restauracji czy kawiarni:

  • odwiedziny gości nawet podczas deszczu
  • ochrona przed słońcem i wiatrem
  • stworzenie przyjaznej aury pod zadaszeniem
  • łatwiejsze oświetlenie po zmroku
  • możliwość ogrzania przestrzeni pod zadaszeniem

Wykonujemy montaż w całej Polsce, przede wszystkim w Bydgoszczy, Toruniu i okolicach, ale również w takich miastach jak: Poznań, Wrocław, Łódź, Kraków, Warszawa, Gdańsk.

Projektujemy, produkujemy, montujemy

Posiadamy w ofercie własne projekty pergoli ogrodowej, które są kompatybilne wizualnie z innymi produktami Wiatex (niektóre projekty carportów oraz zabudowa śmietników). Możemy stworzyć również indywidualny projekt pod Państwa potrzeby zarówno jeśli chodzi o wymiar, kształt, czy kolorystykę. Pergole drewniane produkujemy w naszej hali w Bydgoszczy i montujemy przede wszystkim w regionie, jednak nie ma problemu dla nas również montaż na drugim końcu Polski, w Niemczech czy we Francji.

Pergole idealne do własnej aranżacji

Pergole ogrodowe to przede wszystkim obiekty, które mają za zadanie współgrać z roślinnością ogrodową. Dach konstrukcji jest tak zaprojektowany, aby umożliwić roślinom oplatanie się wokół konstrukcji. W nowoczesnych pergolach nie zawsze jednak rośliny odgrywają kluczową rolę. Ścianki boczne i dach można zabudować zgodnie z własną wizją.

pergole Bydgoszcz
zadaszenia tarasów drewnianych

Najczęściej zadawane pytania o drewniane zadaszenia tarasów

Z jakich materiałów budujecie zadaszenia?

Konstrukcja zadaszenia zwykle jest budowana w oparciu o drewno gięto klejone BSH lub drewno świerkowe KVH, a więc solidne drewno konstrukcyjne, z którego z sukcesem od lat buduje się domy na całym świecie. Tak zbudowane zadaszenia tarasów będą cieszyły oko przez wiele lat, bowiem wysokojakościowe drewno o minimalnym poziomie wilgotności to gwarancja solidności. Zadaszenie jest oczywiście skrupulatnie zabezpieczone przed nabieraniem wilgoci poprzez 2-krotne malowanie.

Konstrukcja dachu najczęściej wykonywana jest z poliwęglanu dymionego, który w ostatnim czasie stał się bardzo modny jako element konstrukcji zadaszeń tarasów. Jest lekki, solidny i nie rujnuje portfela, a przy tym doskonale współgra z drewnianą konstrukcją zadaszenia.

Sam taras często wykonywany jest na przykład z modrzewia, choć w tym przypadku jest kilka możliwości do zastosowania.

Co jest potrzebne do wyceny?

Zadaszenia tarasów to konstrukcje przyścienne, a zatem musimy wziąć pod uwagę każdy szczegół przy wycenie. W przypadku obiektów wolnostojących jest dużo prościej, tutaj natomiast niezbędne są dokładne zdjęcia elewacji oraz ewentualnych przeszkód, które występują typu oświetleniem antena satelitarna czy rynny). Nasz konsultant poprosi również o dokładne wymiary od podłoża do podbitki.

Musimy wkomponować się w istniejącą przestrzeń i niejako dostawić do obiektu. Ważne jest obliczenie odpowiednich kątów, aby konstrukcja była stabilna. Nie jest to jednak żaden problem dla naszych projektantów, wykonujemy nawet duże i trudne zadaszenia tarasów dla restauracji, hoteli czy kawiarni.

Jakie kolory mam do dyspozycji?

Korzystamy z systemów Tikkurila oraz Adler. Są to wydajne i bardzo dobre farby do drewna, które zapewnią wieloletnią satysfakcję z efektów wizualnych. Jeśli chcesz zobaczyć dostępną paletę kolorów odezwij się do naszego konsultanta, który pokaże różne możliwości oraz doradzi najlepsze rozwiązanie.

Poza ciepłymi kolorami drewna wykonujemy również bardzo modne w ostatnim czasie zadaszenia tarasów w kolorze antracyt. To właśnie w tym kolorze dominują dzisiaj dachy domów jednorodzinnych, kostka brukowa, ogrodzenia, dlatego zadaszenia tarasów również muszą wkomponować się w otaczającą przestrzeń. Antracytowe zadaszenie tarasu z drewna wygląda bardzo atrakcyjnie i wbrew niektórym opiniom, że najlepiej zastosować metal lub aluminium, uważamy że połączenie ciepłego i ekologicznego drewna z modnym kolorem wygląda zdecydowanie lepiej niż nieco chłodniejsze materiały stalowe.

Czy oferujecie transport i montaż?

Tak. Jesteśmy producentem zadaszeń tarasów drewnianych, jednak nie zostawiamy naszego klienta samego z problemem. Autoryzowana ekipa montażowa Wiatex przyjedzie na montaż naszym transportem i w zależności od stopnia skomplikowania projektu zamontuje zadaszenie tarasu w ciągu 1-2 lub 3 dni.

Jeśli chodzi o transport jest to najczęściej koszt 2,20 zł brutto/km liczony w jedną stronę od Bydgoszczy. Jednak w tym przypadku dużo zależy od wielkości konstrukcji i jaki samochód będzie musiał być wykorzystany do transportu. Zadaszenia tarasów drewniane montujemy przede wszystkim w Polsce Północnej.

Czy macie w ofercie donice drewniane?

Tak, jesteśmy producentem solidnych donic drewnianych, wykonywanych z drewna konstrukcyjnego. Doskonale sprawdzają się one w przestrzeniach tarasowych, stanowiąc dopełnienie całego obiektu. Wykonujemy donice na kwiaty czy iglaki, ale również specjalne donice na zioła czy warzywa.

Możemy wykonać kompletną konstrukcję uwzględniającą taras, zadaszenie, ścianki boczne oraz donice w jednej gamie kolorystycznej. Zapewniamy, że efekt będzie zadowalający.

Zapraszamy do kontaktu