Zadaszenie parkingu

Zadaszenia parkingów

 • Szeregowe lub wolnostojące zadaszenia miejsc parkingowych
 • Możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu zadaszenia
 • Inwentaryzacja, pomiar, wizualizacje przez rozpoczęciem produkcji
 • Wsparcie projektowe
 • Kompleksowy montaż wraz ze wsparciem w przygotowaniu przyziemia
 • Możliwość ustalenia szerokości miejsca parkingowego (np. szersze dla osób niepełnosprawnych)
 • Konstrukcja – suszone drewno świerkowe KVH oraz BSH, C24 certyfikowane, czterostronnie strugane, fazowane krawędzie
 • Zadaszenie: blacha trapezowa T-18 z powłoką antykondensacyjną lub poliwęglan w 3 odcieniach do wyboru

Wykonujemy zadaszenie parkingu na indywidualny wymiar i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Współpracujemy z: deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi, zarządcami nieruchomości, instytucjami oraz firmami z różnych branż, którym zależy na zadaszeniu parkingu.

Zadaszenia parkingów dostosowywane są do miejsca którym dysponuje klient. Mogą występować w kilku szeregach po kilka stanowisk lub oddzielnie. W wiacie również możemy ustalić szerokość standardowego miejsca postojowego z uwzględnieniem np szerszego dla osób niepełnosprawnych. W wiatach parkingowych zalecamy lekki typ pokrycia np. poliwęglan kanalikowy lub blacha trapezowa. Są to trwałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości materiały. Zadaszenie parkingu daje również możliwość instalacji PV, ponieważ zazwyczaj połać jest sporych rozmiarów.

Zapraszamy do współpracy, dokonujemy inwentaryzacji oraz pomiarów terenu, przygotujemy projekty oraz wizualizacje, wystawiamy FV Vat z odroczonym terminem płatności.

zadaszenia parkingów

Dlaczego Wiatex?

 • posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji oraz montażu zadaszeń parkingów na osiedlach mieszkaniowych, przestrzeniach miejskich czy terenach należących do firm z różnych branż
 • elastycznie podchodzimy do każdego inwestora oferując standardowe rozwiązania lub zaprojektowane specjalnie pod daną inwestycję
 • korzystamy ze sprawdzonych materiałów od wkrętów, poprzez elementy łączeniowe, elementy dachu, aż po całą konstrukcję, dzięki czemu zadaszenie parkingu będzie solidne i trwałe
 • w przypadku nowo budowanego osiedla lub innej inwestycji współpracujemy z wykonawcą, aby optymalnie wkomponować się w harmonogram prac
 • zawsze dotrzymujemy umówionych terminów

Korzystna cena i szybkie wykonanie

Zadaszenia parkingów to coraz częściej spotykane obiekty na osiedlach mieszkaniowych. Jest to doskonała alternatywa dla garażu, równie skuteczna w zakresie ochrony auta przed czynnikami atmosferycznymi. Klienci inwestycji deweloperskich, a więc nabywcy mieszkań i apartamentów chętnie dopłacają do tego typu rozwiązania, zwłaszcza, że tego typu obiekt jest znacznie tańszy od garażu.

Zadaszenia parkingów są bardzo modne na Zachodzie Europy, gdzie poza carportami ważną częścią architektury osiedla są również wiaty śmietnikowe oraz rowerowe. Warto jednak pamiętać, że zadaszenia parkingów to nie tylko osiedla mieszkaniowe – sprawdzają się również w przestrzeniach miejskich. Takie obiekty mogą zainteresować również takie firmy jak Hotele, Restauracje, Salony samochodowe oraz wszelkie firmy, które wymagają lub po prostu chcą posiadać zadaszone miejsca parkingowe.

Poza carportami parkingowymi wykonujemy również inne zadaszenia przydatne na każdym osiedlu czy na terenie firmy. Są to wiaty rowerowe, śmietnikowe, pergole czy zadaszenia tarasów.

zadaszenie parkingu

Najpopularniejsze projekty wykorzystywane do budowy zadaszenia parkingu:

Projekt katalogowy: Carport nr 3

Solidna konstrukcja z charakterystycznymi słupami w kształcie litery V. Dzięki przemyślanej konstrukcji sprawdzi się między innymi w zadaszeniach parkingów z ładowarkami aut elektrycznych.

Projekt katalogowy: Malmo

Na tylnej ścianie carportu znajduje się pomieszczenie gospodarcze. To doskonały sposób, aby osoba posiadająca miejsce parkingowe poza zadaszeniem, miała również schowek.

Projekt katalogowy: Helsingborg

Ten carport daje dużo intymności, dzięki ażurowej lub pełnej zabudowie ścianek bocznych. Z tyłu znajduje się natomiast pomieszczenie gospodarcze.

Projekt katalogowy: Carport nr 6

Wiata, którą łatwo można połączyć szeregowo tworząc solidne zadaszenie parkingu. Charakteryzuje się niebanalnym wyglądem, a umiejętnie wkomponowany poliwęglan na dachu sprawia, że ten model jest chętnie wybierany przez inwestorów.

Projekt katalogowy: Carport nr 7

Prostota i nowoczesność to główne atuty tego carportu. Występuje jako wiata 1-stanowiskowa, 2-stanowiskowa oraz wielostanowiskowa po połączeniu w szereg.

Projekt katalogowy: Carport nr 8

Cofnięte słupy ułatwiają parkowanie. Wiata występuję w wersji 1-stanowiskowej, 2-stanowiskowej oraz wielostanowiskowej po połączeniu modułów.

Zapraszamy do kontaktu