Zasady i zalety saunowania

Niewiele osób lubi się pocić, ale jest to bardzo korzystne dla organizmu, bo pozwala wydalić toksyny przez pory skóry. Saunowanie jest znane już od czasów starożytnych. Sauna może być sucha, parowa, mokra lub infrared. Niezależnie od wyboru, korzystanie z sauny ma wiele zalet. Przy regularnym saunowaniu można liczyć na poprawienie swojego zdrowia i wzmocnienie odporności.

Jakie są zalety saunowania?

Sauna wpływa korzystnie zarówno na zdrowie, jak i urodę. Jest to świetny sposób na zahartowanie organizmu, wzmocnienie go. Staje się on mniej podatny na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów, jego naturalne siły obronne zostają podniesione. Sauna ułatwia pozbywanie się toksyn nagromadzonych w organizmie. Można nawet mówić o przyspieszeniu tętna i metabolizmu, co przekłada się na przyspieszenie spalania kalorii i to bez wysiłku fizycznego.

Jest to dobra wiadomość dla osób pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy. Sauna ułatwia uzyskanie szczupłej sylwetki, bo wspomaga odchudzanie. Zwiększa również wydolność układu krążenia, Przebywanie w saunie wpływa korzystnie na stan skóry, poprawia jej wygląd. Staje się ona bardziej elastyczna i nawilżona, wygładzają się nawet zmarszczki. Sauna działa relaksująco, niweluje stres, poprawia samopoczucie.

Saunowanie zasady, o których należy pamiętać

Do korzystania z sauny trzeba się odpowiednio przygotować i przestrzegać pewnych zasad.

  • Przed wejściem do sauny konieczne jest dokładne umycie całego ciała i osuszenie go.
  • Absolutnie nie można mieć nałożonego makijażu.
  • Zaleca się upiąć włosy i owinąć je ręcznikiem lub nałożyć na nie czepek.
  • Do sauny nie wchodzi się w okularach, butach, szkłach kontaktowych ani z biżuterią.
  • Zaleca się korzystać z niej nago, ewentualnie w ręczniku.
  • Po wyjściu z sauny należy schłodzić ciało pod prysznicem, a następnie odpocząć przez kilkanaście minut.

Jeśli szukasz sauny do swojego ogrodu koniecznie zapoznaj się z ofertą Wiatex. W asortymencie posiadamy kilka sprawdzonych modeli saun zewnętrznych. Posiadamy zarówno podstawowe sauny ogrodowe, jak i sauny premium przeznaczone dla najbardziej wymagających.

Zapraszamy do kontaktu