Projekty wiat

Mała architektura ogrodowa

Projekty wiat

Wiaty garażowe / Carporty / Wiaty samochodowe

Przedstawiamy Państwu popularne projekty wiat, które oferujemy naszym klientom. W swojej ofercie posiadamy gotowe projekty, które mają określone z góry wymiary i są sprawdzone w setkach realizacji, ale również projektujemy na indywidualne zamówienie. Działając w branży od wielu lat doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze gotowy projekt wiaty garażowej spełnia oczekiwania klientów. Dlatego też nasz zespół projektowy jest w stanie pomóc stworzyć dla Państwa unikalny projekt wiaty, a ekipa monterska zamontuje wiatę w ciągu 1-2 dni.

Projekty wiat drewnianych oraz stalowych są dokładnie przemyślane, a każdy centymetr materiału optymalnie wykorzystany. Wysokiej jakości surowiec jest obrabiany na w pełni zautomatyzowanych maszynach, dzięki czemu oszczędzany jest materiał na etapie produkcji, ale również wiata jest pozbawiona wad.

MONTAŻ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
Poza nową kolekcją, gdzie możliwy jest samodzielny montaż, reszta wiat w cenie zawiera autoryzowany montaż przez ekipę WIATEX. 

Nowa kolekcja z możliwością samodzielnego montażu

Carporty z autoryzowanym montażem W CENIE WIATY

Wiaty stalowe PREMIUM z transportem i montażem w CENIE WIATY

Projekty wiat drewnianych

Największą popularnością wśród wiat garażowych nadal cieszą się projekty wiat drewnianych. Jest to materiał trwały, solidny konstrukcyjnie, a przede wszystkim estetyczny. Projekty wiat drewnianych są chętnie wybierane przez klientów, ponieważ da się je łatwo zaaranżować do niemal każdego ogrodu. Projekty wiaty drewnianej wykonujemy w naszym zespole projektowym, a przed montażem klient dokładnie widzi jak będzie wyglądała zamówiona konstrukcja.

Dlaczego warto wybrać projekty wiat od Wiatex?

 • realizujemy również trudne projekty, których nie podejmują się inne firmy
 • projekt wiaty jest czytelny dla klienta jeszcze na etapie wyceny
 • projekty wiat drewnianych od Wiatex są łatwe w montażu
 • posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wiat
 • projekty wiat od Wiatex to ekonomiczne rozwiązania na lata
 • wiaty projekty ekologiczne
 • możliwość zaprojektowania wiat fotowoltaicznych

Projekty wiat stalowych

Poza wiatami z drewna, warto zwrócić uwagę na projekty wiat stalowych. To doskonała alternatywa dla projektów wiat drewnianych. Dobrze zabezpieczony metal to bardzo solidny materiał konstrukcyjny, który przetrwa wiele lat. Projekty wiat z metalu to przede wszystkim unikalny design. Tego typu projekty wiaty charakteryzują się również szybszym i łatwiejszym montażem niż projekty wiat drewnianych.

W swojej ofercie polecamy projekty wiat jednospadowych, dwuspadowych oraz kopertowych. Projektujemy wiaty jednostanowiskowe, dwustanowiskowe oraz wielostanowiskowe. Projekt wiaty od zespołu Wiatex daje przede wszystkim możliwość dowolnego skonfigurowania obiektu według własnej koncepcji. Projekty wiat dają się łatwo przebudować oraz zaadoptować do warunków ogrodowych, dołożyć orynnowanie, dowolny dach czy kolor konstrukcji.

Jeśli zdecydują się Państwo na indywidualny projekt wiaty proszę pamiętać, że cały proces będzie nieco bardziej czasochłonny od gotowego projektu, a zatem zachęcamy do planowania inwestycji minimum kilka tygodni przed montażem.

Po więcej szczegółów dotyczących projektów wiat zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Najczęściej zadawane pytania o carporty

1. Czy montujecie dostępne projekty wiat?

Tak. Wiatex to firma specjalizująca się we wiatach garażowych. Oferujemy projekty wiat garażowych, produkcję oraz montaż. Do dyspozycji macie Państwo 2 możliwości sprzedaży wiat:

 1. Z transportem i montażem po stronie Wiatex
 2. Bez transportu i montażu

2. Ile trwa projektowanie wiaty i produkcja?

Zwykle na zaprojektowanie i wyprodukowanie wiaty garażowej potrzebujemy od 2 do 6 tygodni w zależności od pory roku. Jeśli zamawiacie Państwo większą ilość wiat termin realizacji jest oczywiście uzgadniany indywidualnie.

3. Ile trwa montaż wiaty?

Czas montażu zależy w dużej mierze od wybranego projektu wiaty. W sezonie wysokim montaż prostej konstrukcji trwa zwykle 1 dzień. W okresie jesienno-zimowym montaż zwykle trwa 2-3 dni, ze względu na krótki dzień.

4. Z jakich materiałów są dostępne projekty wiat?

Jeśli chodzi o projekty wiat drewnianych to stosujemy przede wszystkim drewno suszone KVH lub drewno gięto klejone BSH. Jeśli chodzi o wiaty metalowe są one budowane z solidnych profili aluminiowych, dzięki czemu nie ma problemu z korozją oraz późniejszą konserwacją.

Największa baza projektów wiat

 • Jak już wspomnieliśmy Wiatex to firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji elementów architektury ogrodowej. Naszym konikiem są oczywiście projekty wiat garażowych. To na nich zjedliśmy zęby i możemy Państwu zaoferować niemal dowolny projekt wiaty. Realizowaliśmy dotychczas nie tylko proste i gotowe konstrukcje, ale również bardzo rozbudowane obiekty, zaprojektowane od początku w naszym zespole projektowym.

  Projekty wiat zaprezentowane powyżej to tylko zalążek naszych możliwości. Nieustannie wprowadzamy do oferty nowe projekty wiat garażowych, które nie zawsze wprowadzamy na stronę internetową. Jeżeli nie znaleźli Państwo projektu, który spełniał by Wasze oczekiwania, zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Wykonujemy zarówno projekty wiat bez pozwolenia, jak i większe konstrukcje, na które inwestor musi załatwić pozwolenie budowlane.

  Oferujemy również dedykowane projekty dla dewelopera. Jest to grupa produktów nowoczesnych, estetycznych i łatwych w montażu.

Zapraszamy do kontaktu