Altany ogrodowe

Mała Architektura Ogrodowa

Altany ogrodowe

Altanki ogrodowe / Altany ogrodowe / Wiaty biesiadne / Wiaty ogrodowe

 Altana ogrodowa bezsprzecznie stała się dopełnieniem każdego ogrodu,  jest urokliwym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zapewnia nam oazę spokoju podczas spotkań z przyjaciółmi, grillu bądź chwili na poranną kawę. Starając się sprostać oczekiwaniom naszych klientów cały czas poszerzamy gamę naszych produktów. Jesteśmy przekonani, że w kolekcji naszych altan ogrodowych znajdą Państwo właśnie tę wymarzoną. Prócz gotowych obiektów, które dostępne są w naszej ofercie, chętnie realizujemy również projekty wedle indywidualnych zamówień. Wszystkie altany ogrodowe są starannie wykonane z najwyższej jakości produktów, wyróżnia nas również: system ukrytego montażu, konstrukcje z drewna klejonego warstwowo BSH, gont laminowany oraz impregnacja farbami Tikkurila.

Altany ogrodowe

Altany ogrodowe odgrywają coraz większą rolę w architekturze przestrzennej, można je zauważyć zarówno w przydomowych ogrodach jak również na kameralnych osiedlach,  w parkach czy  lasach. Są kameralnym miejscem do rodzinnych spotkań , beztroskiego odpoczynku,  zaciszem chroniącym nas przed deszczem oraz słońcem, pełnia również funkcję jadalni w letnie dni. Altany ogrodowe nazywamy również: wiata ogrodowa, altanka, wiata biesiadna lub pawilon ogrodowy.

Główne zalety altan ogrodowych:
  • szybki oraz łatwy montaż
  • nie musimy uzyskać pozwolenia na budowę altany
  • różnorodność kształtu obiektu – dowolność konfiguracji
  • produkt wykonany z materiałów ekologicznych
  • zapewnia ochronę przed słońcem i wiatrem

 

 

Solidne Altany ogrodowe od Wiatex

Kolekcja naszych altan ogrodowych powstała z myślą, iż sercem każdego ogrodu jest właśnie altana. W naszym katalogu znajdą Państwo propozycje gotowych obiektów, z możliwością dowolnej aranżacji. Można skonfigurować altanę ogrodową ściśle dopasowaną do swoich potrzeb w zakresie kolorystyki, wielkości obiektu, zastosowanych materiałów oraz aranżacji zabudowy ścianek. Możemy również wykonać obiekt według indywidualnego projektu.

Wszystkie altany wykonane są z najwyższa starannością, przy zastosowaniu najlepszych materiałów. Wiatex to gwarancja jakości obiektów drewnianych na długie lata. Solidna konstrukcja z litego drewna lub drewna klejonego warstwowo BSH, system ukrytego montażu, pełny dach z estetycznej deski łączonej metoda pióro-wpust, impregnacja farbami Tikkurila, gont bitumiczny firmy IKO.

Zapraszamy do kontaktu, wszelkich informacji udzieli Państwu nasz konsultant.

Najczęściej zadawane pytania o altany ogrodowe

Czy mogę kupić altanę ogrodową bez montażu?

Oczywiście, że tak. Altany ogrodowe oferowane przez Wiatex są stosunkowo łatwe i szybkie w montażu. Możemy wysłać Państwu altanę do samodzielnego montażu wraz z instrukcją montażu. Jeśli nie mają Państwo narzędzi, czasu lub chęci na tego typu prace, nasza ekipa montażowa zajmie się wszystkim od A do Z.

Ile trwa realizacja altany ogrodowej?

Czas oczekiwania na produkt zależny jest od pory roku oraz stopnia skomplikowania zamówienia. Zwykle realizacja od produkcji po montaż trwa od 2 do 6 tygodni. Należy pamiętać, że mała altana ogrodowa 3×3 m² z naszego katalogu będzie zrealizowana znacznie szybciej niż altana dla 20 osób z indywidualnym projektem.

Ile trwa montaż altany ogrodowej?

Montaż altan ogrodowych zwykle trwa 1-2 dni w zależności od skomplikowania projektu. W jesienne i zimowe dni, ze względu na krótki dzień, czas montażu może być wydłużony. Każdą wiatę ogrodową oceniamy jednak indywidualnie.

Czy planując inwestycję wcześniej mam szansę na niższą cenę?

Jest to możliwe. Zamawiając altanę ogrodową z odpowiednim wyprzedzeniem, na przykład 4 miesiące przed montażem, mamy większe pole manewru jeśli chodzi zakup materiałów czy rozplanowanie montażu.

Czy poza gotową altaną ogrodową oferujecie projekty indywidualne?

Powyższe altany ogrodowe z naszego katalogu to produkty gotowe. Nie ma jednak najmniejszego problemu, aby stworzyć wiatę ogrodową pod indywidualne zamówienie. Należy jednak pamiętać, że altany ogrodowe spoza katalogu wymagają dodatkowej pracy projektanta. Wydłużyć się może również czas montażu, a cena będzie wyższa niż altany katalogowej.

Dlaczego wiaty ogrodowe od Wiatex?

  • Jesteśmy profesjonalną firmą posiadającą montażystów w całej Polsce. Montujemy również w Niemczech. Duże doświadczenie w realizacji altan ogrodowych od projektu po montaż jest dla Państwa gwarancją, że poradzimy sobie z każdym projektem.
  • Służymy radą i naszą wiedzą. Stawiamy na dobrą obsługę klienta od początku do końca. Staramy się wyceniać altany ogrodowe maksymalnie w ciągu kilku dni. Nie każemy czekać na wycenę 2-3 tygodnie.
  • Oferowane altany ogrodowe wykazują się wytrzymałością i odpornością na zniszczenia. Wynika to z faktu, że do produkcji i montażu wykorzystujemy tylko i wyłącznie materiały najwyższej jakości. Nie zawsze jesteśmy najtańsi, ale zawsze solidni.
  • W przypadku niestandardowych projektów, tam gdzie inwestor nie ma możliwości zamontowania katalogowej wiaty ogrodowej, nie zostawiamy go samego z problemem. Proponujemy indywidualne rozwiązanie, tak aby dało się postawić obiekt we wskazanym miejscu.

Zapraszamy do kontaktu