Wiata 6x7

wiata garażowa 6x7

Helsingborg – dwustanowiskowa wiata z pomieszczeniem gospodarczym

 • cofnięte słupy – łatwe parkowanie
 • wymiar zewnętrzny podstawy 580×430 cm, wymiar z zadaszeniem 600×730 cm, wysokość wjazdu wiaty 285 cm
 • konstrukcja wykonana z suszonego drewna świerkowego KVH oraz drewna klejonego warstwowo BSH
 • pomieszczenie gospodarcze o wym. 160x580cm
 • przekrój słupów 14×14 cm
 • estetyczna deska dachowa łączona  metodą pióro-wpust o grubości 20 mm
 • pełny dach jednospadowy pokryty gontem bitumicznym lub blachą trapezową
 • opcjonalnie – pełna lub ażurowa zabudowa ścian bocznych

Helsingborg z kolekcji skandynawskiej to chętnie kupowana przez naszych klientów wiata 6×7 z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym. To co wyróżnia niniejszą wiatę na tle konkurencji to przede wszystkim solidność konstrukcji oraz pieczołowicie przygotowywane poszczególne elementy w fazie produkcji.  Wiata jest produkowana z suszonego drewna szwedzkiego o przekrojach słupów 14cmx14cm. Standardowa wielkość tej wiaty drewnianej to 6×7 przy dachu oraz 5,8×4,3 przy podstawie. Carport wyróżnia się cofniętymi słupami stąd tak duże różnice dół-góra.  Taka konstrukcja ułatwia jednak parkowanie i potrzeba mniej powierzchni na przymocowanie do podłoża. Dowolność w zabudowie ścian bocznych daje wiele możliwości aranżacji – standardowe dane techniczne przedstawiamy w specyfikacji. Nowoczesna wiata samochodowa 6×7 Helsingborg to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Wiata drewniana z cofniętymi słupami zdecydowanie ułatwia manewrowanie autem.

Realizujemy również projekty ściśle dopasowane do Państwa potrzeb, klikając w STWÓRZ WŁASNY PROJEKT  uzyskają Państwo więcej informacji.

Różne opcje produktu

Solidna konstrukcja z suszonego drewna szwedzkiego KVH oraz drewna gięto- klejonego BSH. System ukrytego montażu — konstrukcja bez widocznych śrub i wkrętów, drewno strugane czterostronniefazowane krawędzie. Przekrój słupów 14x14cm. Wykonujemy również konstrukcje na wymiar. Podstawowe dane techniczne znajdują się w specyfikacji.


Pokrycie dachu w dwóch wariantach: 1. Pełne odeskowanie dachu, deską gr 20mm łączoną metodą  pióro-wpust pokryte gontem bitumicznym. 2. Pokrycie z blachy trapezowej T14 montowanej bezpośrednio do krokwi.


Impregnacja farbami Tikkurila : niekryjąca farba z dodatkiem wosku Tikkurila Wax lub farba kryjąca z dodatkiem wosku Tikkurila PinjaPro. Na życzenia klienta malowanie na inny kolor z palety RAL lub farbą Tikkurila Lasur.


W kolekcji wiat skandynawskich montaż w cenie, transport wyceniany indywidualnie.


Cena wiaty „pod klucz” 36.990 brutto (30.073 netto)
 • Montaż w cenie
 • Pokrycie dachu gontem bitumicznym(kolor i kształt do wyboru) lub blacha trapezowa (do wyboru kolor z palety RAL)
 • Impregnacja i dwukrotne malowanie Tikkurila Pinjasol Wax
 • Orynnowanie – rynny PCV
 • Zestaw śrub i złączy ciesielskich
 • Obróbka blacharska
 • Transport wyceniany indywidualnie

Opcjonalnie za dopłatą:

 • Malowanie farbami Tikkurila Pinja Pro lub Tikkurila Lasur – 500 brutto
 • Ażurowa lub pełna zabudowa ściany bocznej – 1500 brutto
 • Ocynkowane kotwy montażowe typu H – 340brutto komplet (6szt)
 • Ocynkowane kotwy montażowe typu H malowane pod kolor konstrukcji dopłata – 120 brutto

Paleta kolorów TIKKURILA

Rodzaje i kolory gontów bitumicznych

Kolory rynien BRYZA

Paleta kolorów TIKKURILA PINJA PRO

Rodzaje i kolory blacho-dachówki BUDMAT

Wiata 6×7

Helsingborg jest nowoczesną wiatą garażową, która pomieści dwa samochody osobowe. Dodatkowo może pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego o wymiarach 160x580cm. Dzięki cofniętym słupom wiaty (o rozmiarach 14×14 cm) parkowanie będzie przebiegało w sposób łatwy. Konstrukcja wiaty wykonana jest z suszonego drewna świerkowego KVH oraz drewna klejonego warstwowo BSH.

Wszystkie produkty z których wykonana jest wiata pochodzą ze Szwecji. Deska dachowa wykonana jest metodą pióro- wpust o grubości 20 mm, a sam dach jest jednospadowy oraz pokryty jest gontem bitumicznym lub blachą trapezową.

Wiata drewniana 6×7 – projekt i wykonanie Wiatex

Wiata 6×7 jest świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, ponieważ dzięki swoim rozmiarom wymaga mniej przestrzeni do jej postawienia. Ściany boczne wiaty można zabudować w sposób pełny lub ażurowy uwzględniając tutaj konkretne potrzeby klienta. Wiata drewniana 6×7 może być również wykonana na Państwa specjalne zamówienie, które będzie ściśle dopasowane do potrzeb.

Projekt z cofniętymi słupami został przyjęty bardzo ciepło przez klientów, zwłaszcza tych którzy użytkują duże samochody. Niebanalny wygląd oraz wysokie właściwości użytkowe czynią z wiaty 6×7 dobry pomysł na zadaszenie samochodów.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, który chętnie odpowie na wszystkie pytania. 

Zapraszamy do kontaktu